Digitálne komiksy V čase koronavírusu: Prepínať alebo prepnúť

, keď sa k divadlám filmov v celej krajine vypínajú, Studios začali zisťovať, ktoré pohybové obrázky odložia a ktoré filmové obrázky sa majú vydať na začiatku digitálneho. Nemusí to byť najlepší liek, ale je to jediný k dispozícii. Ale čo komiksy? Nedávno sa distribútori Diamond Comics zastavili týždenné zásielky. Teraz, keď komické spoločnosti musia odložiť tlačové komiksy, musia naďalej vydávať digitálne počas pandémie Coronavírus? Odpovedať nie je ľahká otázka. Skutočný problém? Neexistuje žiadna dobrá odpoveď.

Digitálny komiks môže byť jediný spôsob, ako môžu vydavatelia indie prežiť koronavírus

(Obrázok od Flickr Commons)

Väčšina všetkých hneď si myslí, že Big Two – Marvel a DC – by mali prestať predávať digitálne komiksy až do konca krízy koronavírusu. S týmto myslením existujú dva problémy. Po prvé, úplne ignoruje desiatky nezávislých komiksov. Odtlačky ako čierna maska ​​a otrasy vydávajú iba niekoľko titulov mesačne. Zastavenie predaja za neurčité množstvo času znižuje takmer všetky svoje prichádzajúce príjmy. V týchto prípadoch im digitálny komiks pomôže udržať ich nažive tak dlho, ako je to možné, najmä vzhľadom na to, že nemusia minúť toľko ako tlač.

Ďalším problémom je, že Marvel a DC sú stĺpy, ktoré držia priemysel. Iste, obe spoločnosti by boli v poriadku bez toho, aby predali jednotlivé problémy na niekoľko mesiacov, ale pomáhajú čerpať oveľa viac čitateľov. Keď zákazníci dostanú online komiksy, dostanú odporúčania pre nezávislé komiksy a predaj. Komixológia je úžasná, keď vás presvedčila, aby ste získali oveľa viac, ako máte v úmysle. Môj bankový účet vám to môže povedať.

Tvorcovia sú nezávislí dodávatelia. Žiadny komiks, žiadna výplata

(Obrázok z Wikimedia Commons)

Zabudnite na úroveň spoločnosti. Pozrime sa na ľudí, ktorí vyrábajú komiksy. Spisovatelia, umelci, atramentori, koloristi, listy … pracujú na zmluvnom základe, nie plat. Ak dôjde k dvojmesačnej zastávke vo výrobe, sú to dva mesiace, ktoré tvorcovia nebudú platení. Veľa ľudí trpí a ide bez výplaty. Čísla nezamestnanosti nikdy neboli vyššie. Každý jednotlivec, ktorý si teraz udržiava ideál prácu, je dobrá vec. Ale keď už hovoríme o pracovných miestach …

Digitálna digitálna situácia ublíži komiksom. A tak nebude digitálna, koronavírusová kríza končí

(Obrázok z Wikimedia Commons)

Toto je najdôležitejšia situácia, ktorú máme. Obrázok, Dark Horse, IDW a Oni Press sa rozhodli, že nevydajú nové komiksy, kým sa tlačové komiksy nevrátia do predaja. Marvel a DC sa nezaviazali k žiadnym plánom prepustenia, ale vzhľadom na zastavenie komiksu 1. apríla budú musieť urobiť jeden. Prečo je teda odloženie nových komiksov hodnotné a škodlivé?

Na povrchu to vyzerá cenne, pretože počas situácie v oblasti koronavírusu musí každý čakať na svoje komiksy, tlač alebo digitálne. Pre majiteľov komiksov a dokonca aj pre fanúšikov to vyzerá spravodlivo, však? Majitelia obchodov sa nemusia starať o stratu zákazníkov v oblasti Comixology a Amazon. Pomáha dokonca fanúšikom, ktorí si teraz nemôžu dovoliť komiksu ideálne, pretože prišli o prácu.

Teraz to je dôvod, prečo to naštve. Po chvíli veľa fanúšikov stratí záujem o niekoľko rôznych titulov. To sa stane s akýmkoľvek suchom. Predaj sa nikdy neodrazí, keď je názov alebo televízna relácia príliš dlho mimo vzduchu. Lekárski odborníci teraz odhadujú, že budeme musieť na mieste útočisko najmenej jeden až dva mesiace. A to je najlepší scenár. Ako zdôrazňuje Atlantik, mohli by sme žiť týmto spôsobom osemnásť mesiacov. Žiadny priemysel nebude trvať 18 mesiacov odkladať výrobky. Mnoho spoločností nebude trvať štyri mesiace. Pravdepodobne však kontrolujeme žiadne nové mesačné komiksy najmenej mesiac alebo dva. Mnoho čitateľov sa jednoducho nevráti.

Coronavírus zabije komiksy, digitálne alebo nie … tak čo urobíme?

(Obrázok z Wikimedia Commons)

Do pekla, ak to viem. Ospravedlňujeme sa, len sa snažím zostať doma a vyhnúť sa koronavírusu a čítať digitálne, tlačené alebo inak. Mám nevybavené, aby som sa dostal. Som si istý, že všetci to robíme. To, čo by sa mi páčilo oveľa viac ako čokoľvek, je pridať do toho nevybavených. Čítal som digitálne a tlač. Grafické romány a obchody, ktoré sa mi v tlači páči. jednotlivé problémy týkajúce sa digitálneho. Ak to dokážete povedať z mojich recenzií, milujem svoje týždenné X-titles. Navrhujem, až kým vek koronavírusu nekončí, je ponúkať digitálne kópie komiksu výmenou za predbežné platby. Áno, je to zlý nápad. Ale ako hovorí Bryan Cranston v Arge, „Je to najlepší zlý nápad, aký máme.“

Odrezanie čitateľov, zastavenie výroby a nepracovanie s majiteľmi obchodov na vytvorení medzery v zastavení? To je naozaj zlý nápad.

(Odporúčaný obrázok od Flickr Commons)

Leave a Reply

Your email address will not be published.