Zhromažďovanie 101: Na známku alebo nie hodnotenie?

Je to polarizačný spor taký starý ako triedenie (čo nie je také staré): Musíte mať svoj komiks klasifikovaný? Tu sú základy klasifikácie, ktoré vám pomôžu zadať názor.

Existujú dve hlavné podnikanie, ktoré známky komiksu: licencované Guaranty Business (CGC), ako aj akreditačná služba komiksu (CBCS). Uložíme spor, ktorý je sporom o následný príspevok.

Odpadnutie alebo preprava?

Takto to funguje. Môžete buď poslať svoje komiksy do triedenia alebo ich osobne odovzdať na kongrese, ktorý sa mi páči, pretože šetrí čas prepravy a náklady. Komiksy sa určite stratia, ale vždy som mal veľa šťastia, keď sa to týka návratu mojich problémov. (Áno, pripúšťam, že mám problémy.) Keď v ústredí CGC alebo CBCS sú komiksy veľmi starostlivo kontrolované odbornými zrovnávačmi, ktorí si potom všimnú akýkoľvek typ a všetky chyby. V závislosti od počtu a závažnosti nedokonalostí sa komiksu poskytuje známka na označenie podmienky tohto konkrétneho problému. Ak chcete získať oveľa viac informácií o známkach, pozrite si môj predchádzajúci príspevok a zbieram 101: Pochopte svoje známky.

Všemohúci známka

Akonáhle vám komiks priradí známku, potom sa zapuzdruje (tiež nazývaná „slaná“) a poskytuje farebný štítok. Štítky sú pre zberateľov rýchlym odporúčaním, aby pochopili, či je kniha dokončená, podpísaná atď., Aby sme vám pomohli pochopiť relevantnosť rôznych štítkov, skontrolujte zbieranie 101: podvádzací list štítku.

Akonáhle je váš komiks v doske, je teraz zachovaný a zabezpečený opotrebením, roztrhnutím, ako aj prvkami. Zistil som, že zložitá metóda, že tieto situácie nie sú nerozbitné, takže ich budete chcieť spravovať opatrne. Na všeobecné účely je však váš komiks bez rizika, ako aj v bezpečí vo vnútri prípadu.

NÁKLADY

Za posledných pár rokov som mal veľké množstvo komiksov, ako aj výdavky sú výberom toho, či dostanem komiksu. Cena je relatívna, pre mňa však triedenie, ako aj prepravné poplatky môžu byť strmé, a preto som selektívny o tom, ktoré problémy odosielam.

Náklady na klasifikáciu sa líšia v závislosti od veku problému (ako všeobecná politika voči palcu, čím starší komiks, tým oveľa nákladnejšie je odstupňované vzhľadom na to, že náklady sú odstupňované v závislosti od veku komiksu), aké služby vám Pridajte (napríklad čistenie, ako aj stlačenie, z ktorých ani jeden nie je premýšľaný o obnove), rýchlosť klasifikácie (môžete si vybrať rýchlu stopu, ako aj oveľa rýchlejšie), ako aj prepravovať. V čase, keď to všetko pridáte, je odstupňovaný komiks drahý.

Čo poslať?

Podľa mojich skúseností, medzi dopravnými, ako aj poplatkami CGC/CBCS, som nikdy nemal komiks klasifikovaný za menej ako približne 30-40 dolárov. Jednou z metód, ktoré môžete ušetriť pár dolárov, je poslať komiksy vo veľkom. Samozrejme, že všetci musia byť z presne rovnakého komiksového veku, ako aj z toho, že získajú presne tú istú službu (napríklad všeobecné klasifikácie alebo série podpisov alebo ak sú tlačené) alebo sa nebudú odosielať spolu. Nakoniec to bude náročný proces s veľkými rozhodnutiami, ktoré môžu urobiť, aby vymenil účet.

Posielam iba zásadné problémy, ako aj skúmam štúdium, či klasifikácia pridá komiksu akúkoľvek hodnotu. Napríklad jednou z mojich preferovaných obmedzených sérií je Batman verzus Predator z roku 1991. Rovnako ako sa mi páči, BVP nie je zberné, rovnako ako aj poplatky za triedenie/prepravu by boli oveľa viac ako hodnota komiks, takže to nemám v pláne nechať ho klasifikovať. To je obzvlášť dôležité, ak veríte, že v budúcnosti veríte predaj, pretože je to súčasť vášho režijného nákladu.

Záverečné myšlienky

Páči sa mi moje doskaté komiksy.

Prípady, najmä prípady z CGC, vyzerajú skvele a chcem chrániť akýkoľvek druh hlavných zásadných problémov, ktoré vlastním. Navyše je zábavné čakať na nich, aby sa vrátili z klasifikačnej spoločnosti. Je to pre mňa ako malé Vianoce. Snažím sa predpokladať, akú známku získa, ako aj presne vidieť, ako blízko som, rovnako ako premietam niekoľko svojich obľúbených položiek.

Nakoniec je to otázka osobného názoru, ako aj každý zhromažďuje to, čo chcú, ako aj o metóde, ktorú chcú.

Zdieľajte toto:
zdieľam

Redit
Twarch

Linkedin
Tumblr

Telegram
Pinterest

Facebook
Vreckovka

Whatsapp

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

EGS Comic Classing: Alternatívna hodnota kontroly, ktoré tomu uverilo; S najväčšou pravdepodobnosťou ste o tom verili – musel som založiť klasifikačnú spoločnosť. Anthony Trombetta to naozaj urobila. Odborné služby poskytujú produkt s rozdielom, vďaka ktorému musia byť všetci so záujmovou komiksou zaznamenané. Mal som možnosť hovoriť s …
26. júna 2022 v „komiksoch“

CGC 101: Čo je CGC? Čo znamenajú štítky CGC? Ahoj zberatelia! Začínate práve na ceste komiksu? Možno si robil thnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.